info @ tmawood.ir

09111154730

چه الزاماتی در مصرف چوب وجود دارد.

نکته بسیار حیاتی و مهم در بحث مصرف مواد به خصوص مواد ساختمانی، مقوله کیفیت است که خود می تواند بستر و زمینه های متفاوتی را مطرح سازد اینکه چرا سالهای متمادی نسل بشر از این ماده برای برآورده کردن نیازهای اساسی زندگی خود بهره برده و تا کنون با وجود گستردگی بسیار زیاد مواد و مصالح رقیب به این امر پایبند مانده، بسیار جای تامل و تفکر دارد. می توان این گونه انگاشت که جذابیت مواد و مصالح طبیعی از جمله چوب علاوه بر فاکتورهای تاثیر گذار فیزیکی، تکنیکی، فنی و غیره به عامل دیگری پیوند خورده باشد و آن...

 

ایجاد ارتباط ذهنی پنهان در طی دوران متمادی هم زیستی بشر با درخت و چوب در ضمیر ناخود آگاه او باشد به همین سبب انسان امروزی در هم همه پر هیاهوی زندگی صنعتی ارتباط بهتری با ساخته هایی از جنس چوب بر قرار می کند و در کنار آن آرامش بیشتری احساس می کند. با همه این اوصاف عوامل تاثیر گذار و ترغیب کننده دیگری هم وجود دارد که به اقتضای زمانی و مکانی باعث الزام عملی در بکار گیری چوب در ساختمان می شود و آن مربوط است به خواص و ویژگی های فیزیکی و تکنیکی این ماده.

 

    

 

چوب يک ماده طبيعي تجديد شونده که در يک چرخه سالم زيست محيطي توليد مي شود و به تنهايي مي تواند ماده اصلي ساخت سازه باشد. به دليل جرم کم چوب؛ اتصالات به نسبت کم تر تحت تاثير بار قرار مي گيرند و بار بيشتري را مي توانند تحمل کنند. از اين رو تخريب سازه ديرتر صورت مي گيرد. از طرفي، خصوصيات منحصر به فرد ساختار سلولي چوب امکانات ويژه  اي را در سازه ايجاد مي کند که از جمله عايق بسيار خوب دماي داخل ساختمان (حفظ انرژي)، ايزولاسيون مناسب صوت، سبکي و وزن کم مي باشد. در کنار موارد اشاره شده زمان کوتاه اجرا، زيبايي ظاهر و از همه مهم تر بر جاي گذاري درصد بسيار اندک مواد زايد و زباله پس از پايان عمر مصرف قابل توجه است. عوامل تعيين کننده در انتخاب نوع جنس، شکل و شيوه ساخت سازه نيز تحت تاثير شرايط خاص است. در مواقعي سازه ها به گونه اي طراحي مي شوند که بتوانند به لحاظ معماري و فرهنگي پاسخ گو باشند و خلأ احتمالي در اين زمينه را پر کنند و يا در سال هاي اخير به جهت گراني و افزايش هزينه هاي سوخت و رويکرد مردم در جهت حمايت از محيط زيست و كاهش مصرف انرژي, تفكر حفظ انرژي داخل ساختمان از اهميت ويژه برخوردار شده است. از سويي ديگر, به جهت تخريب محيط زيست و در پي آن تشديد حوادث طبيعي، استحکام سازه ها براي مصرف کننده و پيرو آن سازند گان پر اهميت شده است. با وجود اين, دور از ذهن نيست که به توان تصور نمود كه رويکردهاي مزبور بسته به شرايط، در حال تغيير و بازسازي باشند تا بدين وسيله به توان در تامين نيازهاي رو به گسترش انسان ها اقدام شود.

از بين مواد و مصالح مورد نياز بشر که در ساخت خانه مورد مصرف قرار مي گيرند، بايستي مصالحي را انتخاب نمود و به کار برد که به بيش ترين خواسته و نيازهاي قابل دسترس وي پاسخ بدهند. در عين حال به تامين آينده زيست محيطي، که خود به نوعي از اساسي ترين نيازهاي او به شمار مي آيند؛ آسيب جدي وارد نکنند. هم چنين از سويي ديگر, يکي از بزرگترين دغدغه ساکنان ساختمان هاي مسکوني در سالهاي اخير هزينه هاي رو به افزايش مصرف انرژي است که اين هزينه ها درصد قابل ملاحظه اي از درآمد اشخاص را شامل مي شوند. پس قابل درک است که بسياري از افراد در پي کاهش اين هزينه هاي تکراري و براي چاره جويي بهتر، در انتخاب و به کارگيري مواد ساختماني دقت لازم را به خرج دهند تا به لحاظ اقتصادي کمتر دچار ضرر شوند. عايق بودن ساختمان مسکوني از نظر صوتي هم مورد توجه است. زيرا ماشيني شدن زندگي و درگيري هاي روزمره و بسياري از عوامل آسيب زا  به جسم و روح انسان باعث مي شوند تا وي از اين بابت به خانه که محل آسايش او است، توجه ويژه اي داشته باشد.

آدرس دفتر مرکزی :  مازندران - بابل کمربندی امیرکلا بعد از میدان نماز خیابان دوازدهم
همراه : 09111154730  |  همراه : 09114434730  |  ایمیل : info @ tmawood.ir

تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی TMA محفوظ میباشد.

Template Design:Dima Group